siePOMAGA małej Stelli !

Błyskawiczna akcja! Nasi drodzy Przyjaciele, biegacze, szuracze, rolkarze i rowerzyści –  chcieliśmy Was prosić o pomoc i przyłączenie się do błyskawicznej akcji. Jej roboczy tytuł to „siePOMAGA małej Stelli”.

Poruszyła nas ostatnio historia 3 letniej Stelli z Kielc. Dziewczynka ma niezwykle rzadką wadę wrodzoną, na tę przypadłość cierpi zaledwie kilkoro dzieci w Polsce. Sytuacja jest na tyle poważna, że trzeba jak najszybciej zebrać około 11.000 zł aby można było pod koniec sierpnia wykonać operację, która pozwoli uratować dziewczynce wzrok oraz pozwoli na swobodne oddychanie nosem. Cały artykuł na temat Stelli znajdziecie m.in. TUTAJ

Postanowiliśmy troszkę pomóc Stelli i jej rodzicom. Jako, że to co potrafimy najlepiej to biegać, a w dodatku wierzymy, że lubi to robić cała masa fantastycznych ludzi z otwartymi serduchami to zapraszamy na spontaniczny happening biegowy w najbliższą sobotę (19 lipca). Spotykamy się tuż po zajęciach BBL, czyli o godz. 11.00 przy stadionie lekkoatletycznym (ul. Boczna). Przebiegniemy wspólnie pięciokilometrową trasę. Przed biegiem, albo po jego zakończeniu będziemy Was prosili o drobne (lub mniej drobne) wsparcie do specjalnie przygotowanej puszki/skarbonki.

Legalność zbiórki zapewnia opieka Fundacji Zdążyć z Pomocą opiekującej się Stellą.

Po biegu zapewniamy wszystkim darmową wodę:)
Kieleccy biegacze już niejednokrotnie udowodnili, że można na nich liczyć. Zeszłoroczna zbiórka mikołajkowa dla Kuby, czy fantastyczna Piątka dla Bartka są tego przykładem. Prosimy Was o przyjście w sobotę, prosimy o przyłączenie się do tego biegu oraz o zabranie ze sobą kilku (a może kilkunastu) złotówek. Zapewniamy, że się NIE ZMARNUJĄ!!!

AKTUALIZACJA: Do akcji oficjalnie przyłącza się także Stowarzyszenie Rowerowe MTB.KIELCE dlatego zapraszamy też osoby na dwóch kółkach! Zostawimy Wam miejsce z przodu peletonu:)

Stelli można pomóc także poprzez stronę: http://www.siepomaga.pl/f/zdazyczpomoca/c/1561

A także obserwować jej poczynania na Facebookowym fanpage’u: https://www.facebook.com/laganstella