XI. Piątka dla Bartka

NAJPIĘKNIEJSZY BIEG NA ŚWIECIE !!!

21 maja 2023 – Stadion Lekkoatletyczny, Kielce ul. Leszka DrogoszaPiątka dla Bartka, to charytatywny bieg na 5 km, z którego całkowity dochód przekazany zostaje Bartkowi. 
Bartek to 11 letni wiecznie uśmiechnięty chłopak, który urodził się bez lewej stopy.  Dziesięć lat temu, rodzice Bartka – Karolina i Damian, wspólnie postanowili zrobić coś co pomoże Bartkowi. Coś co spowoduje, że Bartek będzie mógł biegać.Tak powstała akcja „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”. Na początku było kilka kilka kilometrów, z czasem kilkanaście, półmaraton i w końcu pierwszy w życiu maraton! Wraz z kilometrami rosła również liczba osób biegających w koszulkach z napisem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”. Promując akcję, wszyscy przyczyniają się do tego, że Bartek będzie biegał, do tego, że stać nas będzie na bardzo drogie protezy, które trzeba wymieniać bardzo często, gdyż Bartek rośnie jak na drożdżach. I to się udaje, jednak z wiekiem, rosną również potrzeby Bartka.Piątka dla Bartka to wyjątkowy bieg, bieg w którym liczy się przede wszystkim obecność, zabawa, atmosfera no i sam bieg, który do tego wszystkiego jest dodatkiem… 5 kilometrowa trasa, brak pomiaru czasu, brak nagród finansowych, a mimo wszystko dla wielu jest to stały punkt w kalendarzu biegowym. 

Od Piątki swoją przygodę z bieganiem zaczęło wielu wspaniałych biegaczy i Ty również możesz zacząć z nami swoją przygodę.PIĄTKA dla Bartka jest w 100% biegiem charytatywnym z którego całkowity dochód przekazywany jest Fundacji „Nasz Maraton” opiekującej się Bartkiem Orzechowskim. Środki uzyskane z organizacji biegu Piątka dla Bartka zostaną przeznaczone na protezy i rehabilitację Barka Orzechowskiego. 
Ważnym elementem Piątki dla Bartka są biegi dla dzieci. 

O BIEGACH DLA DZIECI, ZAPISACH i ZASADACH POINFORMUJEMY NIEBAWEM

ZAPISZ SIĘ NA BIEG JUŻ DZISIAJ – OGRANICZONA LICZBA MIEJSC

ZAPISY NA XI. PIĄTKĘ DLA BARTKA

REGULAMIN BIEGU

TAKIE KOSZULKI BĘDZIE MOŻNA KUPIĆ PRZED BIEGIEM !