Krok po kroku ku marzeniom…

Biegacze, szuracze, chodziarze, wędrownicy, wszyscy Ci którzy lubią pokonywać kilometry w pięknych okolicznościach przyrody, miło nam poinformować o pewnej ciekawej akcji, której sieBiega jest partnerem. Już 2 sierpnia dwójka śmiałków wyruszy na najdłuższy w Polsce szlak turystyczny.

To wszystko aby spełnić swoje marzenia. Nie było by w tym może nic nadzwyczajnego gdyby nie to, że około 500 kilometrową trasę chcą pokonać dla Bartka. Jedni biegają, a oni będą wędrować, żeby Bartek mógł biegać.

Więcej o akcji pisze jeden z  bohaterów:
„Krok po kroku ku marzeniom… Cześć Mam na imię Mateusz. Od jakiegoś czasu wraz ze swoją dziewczyna, swój wolny czas spędzamy na szuraniu stópką po nierównym. Los chciał, że trafiło na góry (to ta miłość od pierwszego wejrzenia ) Za nami kilka ciekawych przygód, jednak najlepsze mam nadzieje dopiero przed nami. Tego lata zaangażowaliśmy się bez wątpienia w najbardziej ambitny plan jaki dotychczas mieliśmy okazje realizować. Główny Szlak Beskidzki To najdłuższy w Polsce szlak turystyczny, liczący wg różnych źródeł od 496 do 519 km. To odległość większa niż z Kielc do Gdańska. Szlak wyznakował Kazimierz Sosnowski w latach 1924 – 35 i właśnie jego imieniem został on nazwany. Swą przygodę rozpoczynamy 2 sierpnia ze stacji kolejowej PKP w Ustroniu. Gdzie przez kolejne 20 dni , będziemy przemierzać wzdłuż 8 pasm górskich. Zawitamy w sumie do 3 województw i przeżyjemy (mam nadzieje) wiele wspaniałych chwil. Planując swój wyjazd, krok po kroku realizując swoje plany, w pewnym momencie wpadliśmy na pomysł, by spełniając swoje marzenia przyczynić się do marzeń innych. I tym oto sposobem trafiliśmy do drużyny Bartka. Ten prze sympatyczny chłopczyk urodził się bez lewej stopy. By pomóc mu w prawidłowym rozwoju, niezbędne jest gromadzenie środków na protezowanie stópki. Jak wiadomo nie są to rzeczy tanie, a każda nawet najmniejsza pomoc dla rodziców Bartka to ogromne odciążenie. Mnie osobiście ogromnie inspiruje sposób w jaki rodzice Bartka dbają o prawidłowy rozwój swojego dziecka. Fakt, że idziemy właśnie dla nich jest dla nas dodatkowa motywacja. Dlatego zapraszamy Was do śledzenia naszej wyprawy.

Zachęcamy również do wspierania inicjatywy pomocy dla Bartka. Wszelkie informacje zamieszczone są na stronie www.naszmaraton.pl w zakładce „jak możesz nam pomóc”. Dołączajcie do drużyny Bartka. Liczymy na Wasze ogromne serce, i pomoc w realizowaniu marzeń jego rodziców i samego Bartka. Być może za parę lat będziemy mieli okazje spotkać go na górskich szlakach…


Jak pomoc?

Wpłać dowolną kwotę na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

Tytułem: 15382 – Orzechowski Bartłomiej Damian – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Do zobaczenia na szlaku…”

My oczywiście życzymy powodzenia i będziemy na bieżąco wklejać zdjęcia i pisać o przebiegu wędrówki.
A to całe spakowane wyposażenie naszych traperów, oczywiście najważniejsze to Bartkowe koszulki:

siebeiga