Uwaga utrudniania w ruchu!

Szanowni Państwo, Drodzy Kielczanie,
w najbliższą sobotę 25 maja 2019 odbędzie się piąta edycja sieBIEGA Półmaratonu Kieleckiego.

W biegu wystartuje ponad 1000 biegaczy z Polski i zagranicy, będzie to największe wydarzenie biegowe tego roku i jedno z największych w historii naszego miasta. W tym roku start biegu zaplanowany jest na godzinę 20:00.

W związku z organizacją tak dużego wydarzenia powstaną niestety czasowe utrudnienia w poruszaniu się po kieleckich ulicach. Aby sprawnie poprowadzić tak dużą ilość biegaczy musimy zmienić organizację ruchu bądź całkowicie zamknąć aż 37 skrzyżowań w Kielcach.

Z góry przepraszamy za utrudnienia, zachęcamy do zapoznania się z trasą biegu (opis poniżej), liczymy na wyrozumiałość oraz zapraszamy do spędzenia sobotniego wieczoru z nami, jeśli nie w roli biegacza to kibica zagrzewającego do walki dzielnych biegaczy.

Pierwsze utrudnienia i zmiana organizacji ruchu nastąpi już w godzinach popołudniowych w sobotę 25 maja.

W związku z meczem PGE Vive Kielce, który rozpocznie się o godzinie 18.00, a uroczystości związane z wręczeniem medali i miejmy nadzieję mistrzowską fetą zakończą się po godzinie 20:00 informujemy, że po ustaleniach z policją wszystkie samochody wyjeżdżające spod Hali Legionów będą kierowane w stronę ulicy Ściegiennego. W związku z zamknięciem ulicy Ściegiennego przy stadionie Korony Kielce przejazd w południowe części miasta będzie możliwy przez ulicę Tarnowską w lewo.

BARDZO PROSIMY O STOSOWANIE SIĘ DO NOWYCH ZNAKÓW DROGOWYCH ORAZ POLECEŃ POLICJI I SŁUŻB ORGANIZATORA

Bieg odbywać się będzie w godzinach 20.00 – 23.00. Trasa biegu: ulica Sołtysiaka „Barabasza” – Legionów – rondo Hedy „Szarego” – Krakowska – Gagarina – „Barabasza” – Ściegiennego – Jana Pawła II – Ogrodowa – rondo Giedroycia – Kaczmarka – Krakowska – Armii Krajowej – Żelazna – Sienkiewicza – Staszica – Park Miejski – Plac NMP – Czerwonego Krzyża – Wesoła – Mickiewicza – Plac Wolności – Ewangelicka – Sienkiewicza – Duża – Rynek – Leśna – Sienkiewicza – Paderewskiego – rondo Herlinga–Grudzińskiego – Czarnowska – Żelazna – Armii Krajowej – Krakowska (do skrzyżowania z Fabryczną i z powrotem) – Skwer Szarych Szeregów – Ogrodowa – Jana Pawła II – Ściegiennego – „Barabasza” – Legionów – Kolporter Arena.

Informujemy, że utrudnienia w ruchu i zmiana organizacji ruchu na ulicy Ogrodowej oraz ulicy Krakowskiej występować będą już od godziny 17:00 w sobotę 25 maja, natomiast całkowite zamknięcie ulicy „Barabasza” i Alei Legionów na trasie biegu nastąpi w sobotę o godzinie 19:00.