Półmaraton Kielecki – pytania i odpowiedzi.

W najbliższą sobotę odbędzie się 5.sieBIEGA Półmaraton Kielecki NOCNY. W związku z bardzo dużą ilość najróżniejszych pytań, którymi zasypujecie nas wszelkimi możliwymi kanałami postaramy się odpowiedzieć na większość najczęściej się powtarzających.

 • CZY MOŻNA SIĘ JESZCZE ZAPISAĆ?

Niestety limit miejsc na 5.sieBIEGA Półmaraton Kielecki NOCNY został wyczerpany. Na liście znajduje się 1100 opłaconych osób. Zapisy na ten bieg są już niemożliwe. Zapraszamy za rok.

 • CZY MOŻNA PRZENIEŚĆ OPŁATĘ STARTOWĄ NA INNĄ OSOBĘ?

Była taka możliwość od momentu uruchomienia zapisów (styczeń 2019). W tym momencie już jest wyłączona. Numery startowe są imienne, już wydrukowane. Zmiana nie jest możliwa.

 • ALE BYŁEM ZAPISANY/ZAPISANA TYLKO ZAPOMNIAŁEM OPŁACIĆ…

Niestety. Zgodnie z regulaminem biegu limit dotyczy zapisanych i OPŁACONYCH osób. Zapraszamy za rok.

 • GDZIE MOŻNA ODEBRAĆ PAKIET STARTOWY?

Biuro zawodów w którym wydawane będą pakiety startowe znajdować się będzie w GALERII KORONA (ul. Warszawska 26) na poziomie zero w czwartek (23 maja) i piątek (24 maja)
– czwartek 23 maja w godzinach 17:00 do 20:00
– piątek 24 maja w godzinach 16:00 do 20:00
W dniu zawodów (25 maja) biuro zawodów będzie mieściło się na stadionie Korony Kielce (Suzuki Arena, ul. Ściegiennego 8) i będzie czynne od godziny 16:00 do 19:00.

 • CZY MOGĘ ODEBRAĆ W CZYIMŚ IMIENIU PAKIET STARTOWY?

Tak oczywiście. Wystarczy pobrać i wypełnić TEN FORMULARZ, zabrać go ze sobą do biura zawodów i to wszystko.

 • CZY MOŻNA POBIEC BEZ NUMERU STARTOWEGO?

Nie, absolutnie! Bieg ma charakter zorganizowany, na trasie mogą przebywać tylko osoby z oryginalnym numerem startowym umieszczonym na koszulce z przodu.
Mając na uwadze poprzednie lata nie polecamy także korzystania z usług punktów ksero i własnoręcznego wykonywania numerów startowych 🙂
Zabronione jest także korzystanie z numeru startowego innej osoby, każdy przypadek takiego działania spotka się z naszym wielkim gniewem i konsekwencjami! Takie działanie może spowodować duże zagrożenie dla Waszego zdrowia i życia oraz niepotrzebne nerwy Waszych bliskich. Miejcie to na uwadze.

 • MACIE SUPER KOSZULKI! ZAMÓWIŁEM ROZMIAR „S” ALE MAJÓWKA BYŁA UDANA I CZY MOGĘ ZAMIENIĆ NA „L” ?

Oficjalnie nie można, można próbować wciągnąć brzuch:) Ale zdradzimy Wam też, że nasze kochane siebiegowe ludziki w biurze zawodów są przekupne i uwielbiają słodycze:)
A już całkiem serio – im wcześniej odebrany pakiet startowy tym większa szansa na odebranie koszulki zgodnej ze swoim zamówieniem (rozmiarem).

 • CZY BĘDZIE DOSTĘPNY PARKING?

Tak, przy stadionie Korony Kielce jest bardzo duży parking. W dniu biegu (od godziny 15.00 do 18.00 ) odbywać się tam będzie jednak bardzo duża impreza sportowa i miejsca na parkingu do godziny 18.00 mogą być zajęte (ale nie muszą:). Wjazd na parking przy stadionie będzie także niemożliwy po godzinie 19:00. Wyjazd z parkingu dopiero po przebiegnięciu ostatniej osoby (około godziny 23.00).
Polecamy Waszej uwadze inne parkingi w pobliżu stadionu. Poniżej wspaniała grafika z parkingami w okolicach stadionu (startu/mety i biura zawodów). Parkingi w czerwonych „kółeczkach”

 • CZY BĘDZIE BEZPIECZNIE ?

Bezpieczeństwo na biegu w 99% zależy od Was, dlatego bardzo prosimy aby nie zabierać ze sobą kibiców na rowerach czy rolkach. W sytuacji gdy czujecie się źle, opadacie z sił to polecamy zwolnić, przejść do marszu i nie forsować się zbyt mocno. Nasz półmaraton to nie igrzyska olimpijskie, nie ma wysokich nagród, a wymarzona życiówka nie ucieknie. Będzie jeszcze mnóstwo innych możliwości aby pobiec szybciej. Widocznie to nie jest Wasz dzień. Zdrowie najważniejsze!
Z naszej strony zapewniamy profesjonalną obsługę medyczną. Nad Waszym bezpieczeństwem będzie czuwało pięć zastępów medycznych z ratownikami na trasie biegu + mobilny ratownik medyczny poruszający się między Wami na skuterze oraz dwie karetki z lekarzem na mecie.
Na górze każdego numeru startowego jest NUMER ALARMOWY – 570 500 220. W razie zauważenia poważnego problemu prosimy niezwłocznie skontaktować się z najbliższym wolontariuszem oraz koordynatorem medycznym pod tym właśnie numerem.
Prosimy też aby w sprawach „błahych” nie niepokoić naszych ratowników, wszelkie problemy mięśniowe, podkręcenia stawów czy inne kontuzje mechaniczne będzie obsługiwał zastęp medyczny poruszający się na końcu biegu. Prosimy w takiej sytuacji o zejście z trasy i oczekiwanie na karetkę zamykającą bieg.

 • JAK Z TOALETAMI W CZASIE BIEGU, PRZED BIEGIEM? A MOŻE PRYSZNIC?

Wzorem lat ubiegłych w okolicach biura zawodów, na stadionie Korony Kielce dostępne będą ubikacje. Przenośne ToiToie będą także na parkingu przed stadionem oraz na trasie biegu w okolicach 10 i 18 km.
Po biegu do Waszej dyspozycji oddajemy też prysznice na stadionie Korony Kielce w jednej z szatni. Prysznic jest koedukacyjny – prosimy o odpowiednie zachowanie i korzystanie z kostiumów.

 • CZY BĘDZIE JEDZENIE I PICIE NA TRASIE BIEGU?

Tak oczywiście, będą cztery punkty odżywcze.
1. 6 km – woda (Kropla Beskidu)
2. 10 km – woda (Wodociągi), banany, pomarańcze
3. 15 km – woda (Wodociągi), izotonik (Powerade), czekolada, rodzynki
4. 19 km – woda (Kropla Beskidu)

 • WODOCIĄGI? BĘDZIEMY PILI KRANÓWKĘ?

Tak dokładnie. Woda w Kielcach jest jedną z najlepszych w kraju, w niczym nie ustępuje najlepszym wodom butelkowym. Dzięki współpracy z Wodociągami Kieleckimi będziecie mogli jej spróbować w czasie naszego biegu. Woda będzie oczywiście wcześnie sprawdzona przez odpowiednie służby i będzie w 100% nadawała się do picia. Energia i moc po niej jest nieziemska!

 • A NA MECIE?

Tak, oczywiście też będzie można zjeść i się napić! Po ukończeniu biegu czeka na Was ciepły posiłek. Na Waszych numerach startowych w lewym dolnym rogu jest „talerzyk”, nieprzekreślony talerzyk oznacza, że jedzenie jeszcze przed Wami.

 • PRZYJEŻDŻAM POCIĄGIEM O 18.30, CZY ZDĄŻE?

Jeśli pociąg się nie spóźni to tak, z dworca PKP na stadion Korony Kielce jest około 2 km. Jeśli planujesz pokonać nasz półmaraton w 3 godziny (taki jest limit) to tę trasę pokonasz piechotą w około 17 minut w tempie około 8,5 minuty/km 🙂

 • CZY BĘDĄ JAKIEŚ NIESPODZIANKI?

Jak zawsze 🙂 Postaramy się aby meta była dla Was wyjątkowym przeżyciem. Bądźcie czujni także na trasie, podziękujcie i pomachajcie naszym wolontariuszom, zespołom muzycznym oraz strażakom. Jak co roku będą z nami druhowie z OSP Radkowice, na „zawrotce” w okolicach 14-15 km będą mieli dla Was kilka niespodzianek w tym…basen. Tak będzie basen z wodą! Będzie można wskoczyć:)

 • A MEDALE?

No pewnie, że będą. Na mecie dla każdego szczęśliwego FINISHERA.

 • CZY JAK NIC NIE BIEGAŁEM/BIEGAŁAM TO ZDĄŻĘ SIĘ JESZCZE PRZYGOTOWAĆ?

Mamy smutną informację. Nie! 🙂
Polecamy odpuścić w tym roku i pomóc nam w kibicowaniu lub zostać wolontariuszem. Półmaraton to ponad 21 km, trasa w Kielcach nie należy do najłatwiejszych, w końcu Kielce to stolica gór Świętokrzyskich.

 • CO MUSZĘ JESZCZE WIEDZIEĆ?

Start biegu o godzinie 20:00. Nie spóźnij się!
Pamiętaj, że ten bieg ma być wielką przygodą i zabawą. Wynik nie jest najważniejszy, bardzo dbamy o atmosferę i o to aby każdy z Was był zadowolony przed, w trakcie i po zakończeniu biegu. Pamiętajcie też, że jesteśmy stowarzyszeniem non profit, każdy z nas – od prezesa Stowarzyszenia sieBIEGA zaczynając, a na wolontariuszach kończąc nie pobiera żadnego wynagrodzenia za swoją pracę. Bądźcie mili dla organizatorów i wolontariuszy, słuchajcie ich polecań i uwierzcie – Oni chcą dla Was jak najlepiej!

 • NA ILE TEN MARATON?

Klasyczne pytanie:) To półmaraton. Do przebiegnięcia jest dokładnie 21 kilometrów oraz 97 i pół metra.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytanie polecamy kontakt przez naszą stronę na Facebooku, ostatecznie telefonicznie 🙂