Największe biegowe wydarzenie w regionie!

25 maja będzie jednym z ważniejszych dni w historii kieleckiego i świętokrzyskiego sportu amatorskiego. Tego dnia odbędzie się największy ze wszystkich dotychczasowych biegów w Kielcach. II Piątka dla Bartka będzie wyjątkowym wydarzeniem, na liście startowej za chwilę będzie już 800 osób!

W niedzielę od samego rana stadion lekkoatletyczny przy ul. Bocznej w Kielcach będzie żył radością, będzie przepełniony uśmiechającymi się ludźmi – tymi dorosłymi oraz dzieciakami. Właśnie dla dzieciaków przygotowany został BIEG SMYKA, czyli 400 metrowy (jedno okrążenie stadionu) happening biegowy. Nie jest to wyścig, nie mam w nim nagród, liczy się udział i dobra zabawa. W Biegu Smyka mogą wystartować małe dzieci, „smyki”, przedszkolaki oraz wszystkie pociechy, które mają na to ochotę. Udział w biegu jest darmowy, a każdy kto dotrze do mety (sam, bądź z pomocą rodziców) otrzyma drobny upominek i prawdziwy medal!

W Biegu Smyka nie ma wcześniejszych zapisów, obowiązuje zasada „kto pierwszy”. Ze względów organizacyjnych (ilość upominków i medali) w biegu może wystartować maksymalnie 100 smyków. Zapisy na bieg przyjmowane będą w Biurze Zawodów usytuowanym w pobliżu bieżni stadionu lekkoatletycznego, 25 maja od godziny 7.30.

Przypomnijmy, że II Piątka dla Bartka to charytatywny bieg na 5 km z którego całkowity dochód przekazany zostanie małemu Bartkowi. Bartek Orzechowski, znany jest wielu biegaczom. Niespełna 3 letni wiecznie uśmiechnięty młodzieniec urodził się bez lewej stopy, jakiś czas temu jego tata – Damian, postanowił zrobić coś co pomoże Bartkowi. Coś co spowoduje, że jego syn będzie biegał.

Tak powstała akcja „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”, Damian przebiegł pierwsze w życiu kilometry, później pierwszy w życiu maraton, a liczba osób biegających w koszulkach z napisem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać” rosła w ogromnym tempie. Promując akcję, wszyscy przyczyniają się do tego, że Bartek będzie biegał, do tego, że jego rodziców stać będzie na bardzo drogie protezy, które trzeba wymieniać bardzo często, gdyż Bartek rośnie jak na drożdżach. I to się powoli udaje, rok temu zorganizowana została I Piątka dla Bartka, na starcie stanęło ponad 300 osób. W tym roku jesteśmy przekonani, że startujących będzie dużo więcej, a wszystko w jednym cel, ŻEBY BARTEK MÓGŁ BIEGAĆ! Cały dochód z imprezy zostanie przekazany dla Bartka na nowe protezy.

BARDZO PROSIMY O WCZEŚNIEJSZY ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH! Ich odbiór będzie możliwy już w piątek (23 maja) i w sobotę (24 maja) na stadionie Korony Kielce. Dokładną lokalizację podamy Państwu niebawem w korespondencji mailowej.

 • II Piątka dla Bartka odbędzie się 25 maja 2014 roku, start o godzinie 10.00
 • Start i meta na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Bocznej w Kielcach.
 • zapisy na bieg odbywają się TUTAJ, na chwilę obecną wprowadzony został limit 600 uczestników
 • wysokość wpisowego jest dobrowolna (minimum 10 zł) i po dokonaniu zapisów wpłacamy je na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
  subkonto Bank BPH S.A
  15  1060  0076  0000  3310  0018  2615
  wpłaty tytułem: 15382 – Orzechowski Bartłomiej Damian – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
  w terminie do 25 maja 2014 r.
 • aby odebrać numer startowy w biurze zawodów (czynne 25 maja w godzinach: 7:00 – 9:45)NALEŻY POSIADAĆ DOWÓD WPŁATY
 • każdy uczestnik biegu na mecie otrzymuje pamiątkowy, wyjątkowy medal
 • Głównym organizatorem biegu jest Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy SIEBIEGA

Dla osób, które nie mogą dojechać 25 maja do Kielc, przygotowana została Wirtualna Piątka dla Bartka! Pod tym adresem – http://www.endomondo.com/challenges/14633403 – uruchomiona została rywalizacja, która będzie aktywna 25 maja w godzinach 8:00 – 11.00. Uczestnicy Wirtualnej Piątki dla Bartka niestety nie otrzymują pamiątkowych medali…

sponsorzy_ramka_www_3