Kielce Tętnią Dobrem – bieg/marsz na 5km – ZAPISY

Kielce Tętnią Dobrem to nowe wydarzenie na mapie Kielc – właśnie wystartowały zapisy!

Kielce Tętnią Dobrem to organizowany przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach przy pomocy Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy sieBIEGA bieg oraz marsz Nordic Walking na dystansie 5 km.

Nasz bieg zorganizujemy w takim miejscu w Kielcach w którym dawno nic się nie działo. Kielce tętnią dobrem to będzie bieg na najpiękniejszej 5 kilometrowej trasie w stolicy województwa świętokrzyskiego.
Spotykamy się w niedzielę 12 czerwca w dawnym kamieniołomie Grabina (tereny za Karczówką, wejście od ul. Grabinów). 

Oprócz biegu głównego na dystansie 5 km – na który zapraszamy także osoby spacerujące z kijkami Nordic Walking, przewidziany jest także bieg dla dzieci na dystansie około 300-400 metrów. Uczestnicy każdego z biegów (oraz Nordic Walking) na mecie otrzymają pamiątkowy medal oraz wodę, a dzieci soczek w kartoniku.
Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwali ratownicy medyczni, a jako że głównym organizatorem jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa to na miejscu będzie można także oddać krew w specjalnym, profesjonalnym KRWIOBUSIE.

TRASA

Start i meta w kamieniołomie Grabina, po kilku metrach skręcimy w lewo w single track, którym dobiegniemy do ulicy Białogońskiej. 150 metrów asfaltem i droga zmieni się szeroką leśną, piękną ścieżkę. Będzie sporo piachu, ale będzie też można spotkać sarny, których w tym miejscu nie brakuje. Dobiegniemy do kapliczki i tu obok rozpocznie się delikatny podbieg pod górę Brusznia. Na samej górze punkt kontrolny i dalej leśną ścieżką (uwaga będą kamienie) w dół do ul. Grabinów. Kilkaset metrów asfaltem w stronę Karczówki i skręcamy w chyba najpiękniejszą część trasy. Zboczem góry Dalnicy i szczytem góry Czarnowskiej dotrzemy do szczytu kamieniołomu skąd rozpościera się przepiękny widok na okolicę. Kilkanaście metrów dalej będzie meta 🙂

TRASA DO WGRANIA – PLIK GPX – DO POBRANIA – TUTAJ

OGROMNIE DZIĘKUJEMY Wspólnocie Gruntowo – Leśnej byłej Wsi Czarnów za zgodę na organizację wydarzenia w tym właśnie miejscu!

– start biegu głównego o godzinie 11:00,

– start Nordic Walking o godzinie 11:05,

– UWAGA ZMIANA GODZINY STARTU BIEGU DLA DZIECI!
start biegu dla dzieci (około 300-400 metrów) o godzinie 10:45. 

Bieg dla uczestników jest darmowy.

REGULAMIN BIEGU

ZAPISY NA BIEG / MARSZ NORDIC WALKING – 5 KM

ZAPISY NA BIEG DLA DZIECI

MAPA BIEGU – KIELCE TĘTNIĄ DOBREM

Kielce Tętnią Dobrem to bez wątpienia najpiękniejsza trasa 5 km w Kielcach