DZIĘKUJEMY!

sieBIEGA Półmaraton Kielecki już za nami, ponad 12 miesięcy przygotowań i mnóstwo zaangażowanych firm, instytucji i osób prywatnych. Chcieliśmy podziękować za pośrednictwem strony siebiega.com wszystkim, którzy przyczynili się do, chyba sporego organizacyjnego sukcesu.

Zaczynamy od wolontariuszy. Prawie 200 osób pomagało Wam drodzy biegacze we wszystkim w czym pomocy potrzebowaliście, byli z nami kilka dni przed biegiem, byli też w jego trakcie. Zabezpieczali trasę biegu, skrzyżowania, wyjazdy z posesji, pracowali w biurze zawodów, depozycie, sprzątali trasę, rozkładali i składali materiały reklamowe. Jednym słowem byli wszędzie. Doskonale widoczni i jak zwykle, niezwykle pomocni harcerze z Hufca ZHP Południe – ogromna pomoc! Uczniowie z kieleckiego „Plastyka”, także zawsze można na nich liczyć, mnóstwo innych osób, które grupkami znajomych, przyjaciół odpowiadali na nasze apele i przychodzili na spotkania organizacyjne, a w czasie imprezy uśmiechali się do wszystkich i pracowali w pocie czoła. Punkty żywieniowe na trasie także były obsługiwane przez WYJĄTKOWYCH wolontariuszy, na 15 km fantastyczne dzieciaki z Domu Dziecka przy ulicy Sandomierskiej. Gdy opowiadaliśmy im przed biegiem o pracy wolontariuszy słuchały z wypiekami na twarzach i jednogłośnie stwierdziły, że też „chcą pomagać!”. Na 15 km pracowały dla Was też młode piłkarki ręczne z Korona Handball Kielce, które także jednogłośnie zgodziły się na taką przygodę. Na ostatnim punkcie żywieniowym z wielką chęcią pomagali nam młodzi piłkarze Korony Kielce pod okiem trenera Mikołaja Pełki, na innych punktach fantastyczni wspomniani już wcześniej harcerze oraz przedstawiciele Rovese. Wszyscy oni pracowali społecznie, będąc już w gotowości od godziny 7.00 rano, stojąc w ogromnym deszczu, wietrze tylko po to aby biegacze byli zadowoleni. OGROMNIE DZIĘKUJEMY!

Nie mniej chcę podziękować wszystkim służbom, które ogromnie przyczyniły się do tego, że to całe biegowe zamieszanie się udało. To co jeszcze kilka miesięcy temu nie mieściło się w naszych głowach udało się dzięki znakomitej pracy ludzi z Miejskiego Zarządu Dróg, z którymi pracowało się wybornie! Byli mocno wymagający, ale efekt został osiągnięty znakomity. Ogromna pomoc na każdym kroku płynęła do nas ze strony Policji. Dużo rozmów i uwag wpłynęło na to, że było bezpiecznie i o to przede wszystkim chodziło. Kilkudziesięciu policjantów pracowało w dniu biegu i oni wszyscy także wykonali znakomitą pracę. Dziękujemy także Zarządowi Transportu Miejskiego za zrozumienie i także mnóstwo pracy przy zmianie organizacji ruchu autobusów. Dziękujemy Miastu Kielce, Pani Kasi Telce i dyrektorowi Mieczysławowi Tomali za dużą pomoc. Dziękujemy naszym sponsorom i partnerom, przede wszystkim firmie TRAKT bez której nie mielibyśmy wielu potrzebnych rzeczy w tym znaków drogowych tak bardzo potrzebnych na trasę. W tym samym temacie ogromną i bezinteresowną pomocą wykazały się firmy M-znak i DUBR za co też im ogromnie dziękujemy. Rovese, czyli właściciel marek Cersanit i Opoczno zorganizował super strefę dopingu oraz znacząco przyczynił się do organizacji imprezy, podobnie jak Galeria Korona w której progach zorganizowaliśmy wydawanie pakietów startowych. Mieliśmy pyszne słodycze od Cukrów Nyskich, wodę i izotoniki od Kropli Beskidu i Powerrade, mnóstwo talonów dla zwycięzców od Martes Sport, materiały drukowane od iXXL, pyszne soki na mecie od EkoFarmy, znakomite kilkumiesięczne darmowe zajęcia od Pure Jatomi. Dziękujemy ogromnie firmie Supramed za pomoc medyczną i za karetki na trasie oraz Grupie Ratownictwa PCK za wspaniałą opiekę medyczną na mecie biegu. Agencji Litwin Junior Ad za wypożyczenie ław, Gabinetowi Milmed za organizację strefy dla zawodników (masaży, leżaków) i wszystkim innym za ogromną pomoc.

A na koniec już dziękujemy całej przewspaniałej ekipie sieBIEGA. Gdy ponad rok temu pojawiły się pierwsze pomysły na półmaraton, nikt nie myślał, że zrobi się z tego tak ogromna impreza. Wszystko absolutnie wszystko to zasługa kilkunastu ludzików w niebieskich bluzach:) Z takimi ludźmi można wszystko!

Do zobaczenia za rok!

 

scianka_sponsorzy_podglad