VII Bieg Niepodległości w Kielcach

Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy sieBIEGA zostało partnerem VII Biegu Niepodległości w Kielcach. Atestowana 10 km trasa (po raz pierwszy w Kielcach), fajny pakiet startowy, medale i planowana dobra zabawa i pogoda przyciągną na pewno bardzo dużo osób na start, wszystko to w Kielcach w niedzielę 9 listopada. Już teraz zapraszamy.

Jak zapowiada współorganizator biegu, Tomek Tkaczyk z kieleckibiegacz.pl trasa jest bardzo atrakcyjna i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Są zarówno tak lubiane przez kieleckich biegaczy podbiegi, jak i długie asfaltowe proste pozwalające na wyrównanie i uspokojenie biegu. To będzie wyjątkowy bieg dodaje Tkaczyk.

I tak na pewno będzie. Po raz pierwszy w historii Kielc trasa posiada atest PZLA, co to oznacza? Przede wszystkim to, że jest idealnie wymierzona, dokładne 10 km. Ani metra mniej, ani więcej, a dodatkowo jeśli by się tak zdarzyło, że…pobity zostałby tutaj rekord, jakikolwiek np. rekord Polski, to zostałby on uznany:) Także kto wie:)

Podsumowując, spotykamy się w niedzielę 9 listopada w Parku Miejskim w Kielcach. Start z alejki obok wejścia z ulicy Jana Pawła II. Więcej informacji na temat biura zawodów w którym odbierzemy numery startowe i pakiety oraz depozytów wkrótce.

Przed biegiem głównym odbędzie się biega dla dzieci na dystansie 1 km. Start tego biegu o godz. 9.00. Start biegu głównego godzinę później.

Na bieg można się cały czas zapisać TUTAJ, organizatorzy zastrzegają jednak, że medale otrzyma  pierwszych 500 osób na mecie i 100 dzieci biorących udział w biegu na 1 km.

Udział w VII Biegu Niepodległości w Kielcach jest bezpłatny. Głównym organizatorem biegu jest Wojewoda Świętokrzyski – Bożentyna Pałka Koruba oraz Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich i KieleckiBiegacz.pl

biegniepodleglosci