Kielce Biegają 2016

Urząd Miasta Kielce zaprasza na kolejną edycję biegowego wydarzenia KIELCE BIEGAJĄ 2016.

Prezydent Miasta Kielce zaprasza do udziału w VIII edycji biegu w ramach akcji „Kielce Biegają”, który odbędzie  się w dniu 1 października 2016 r. (start o godz. 10.00 w Parku Miejskim w Kielcach).

 

Trasy biegów i kategorie wiekowe uczestników

 

1.      Trasa biegu nr 1   roczniki: 2007 i młodsi     dystans ok. 400 m

trasa1

Start: Park miejski – start: alejka parkowa przy wejściu od ul. Jana Pawła II, meta: alejka parkowa na wysokości muszli koncertowej.

 

 

2.      Trasa biegu nr 2      roczniki 2006-2001        dystans ok. 1400 m

trasa2

Start:  Park miejski im. Stanisława Staszica alejka parkowa (na wysokości muszli koncertowej) – skręt w lewo – bieg alejką parkową w stronę ul. Jana Pawła II – skręt w prawo, bieg alejka parkową do chodnika przy ul. Ogrodowej –  na wysokości  przejścia dla pieszych  skręt w prawo i bieg ścieżką rowerową do ul. Solnej – ul. Solna – skręt w prawo w ul. Staszica – ul. Staszica meta alejka parkowa na wysokości muszli koncertowej.

 

3.      Trasa biegu nr 3     roczniki: 2000-1998        dystans ok. 2000 m

trasa3

Start: Park miejski im. Stanisława Staszica alejka parkowa (na wysokości muszli koncertowej) – bieg alejką parkową w stronę ul. Jana Pawła II – skręt w prawo, bieg alejka parkową do chodnika przy ul. Ogrodowej – na wysokości przejścia dla pieszych – skręt w prawo i bieg ścieżką rowerową do ul. Solnej – przecięcie ul. Solnej,  bieg wzdłuż Silnicy ścieżką rowerową do ul. Sienkiewicza – skręt w prawo w ul. Sienkiewicza – bieg ul. Sienkiewicza – skręt w prawo w ul. Staszica – bieg ul. Staszica – meta na alejce parkowej na wysokości muszli koncertowej.

 

4.      Trasa biegu OPEN (osoby pełnoletnie i starsze)  dystans ok 4300 m

trasa4

Start: Park miejski im. Stanisława Staszica alejka parkowa (na wysokości muszli koncertowej)  – bieg alejką parkową w stronę  ul. Jana Pawła II – skręt w prawo bieg alejka parkową do chodnika przy ul. Ogrodowej na wysokości przejścia dla pieszych – skręt |w prawo i bieg ścieżką rowerową do ul. Solnej – ul. Solna – skręt w prawo w ul. Staszica – ul. Staszica- skręt w lewo ul. Zamkowa – ul. Zamkowa – skręt w lewo w bramę placu zamkowego Muzeum Narodowego – teren Muzeum Narodowego – bieg ulicą obok budynku Caritasu – skręt w prawo w  ul. Czerwonego Krzyża – ul. Czerwonego Krzyża – skręt w prawo w ul. Wesoła – ul. Wesoła – skręt w lewo w ul. Mickiewicza – ul. Mickiewicza – skręt w lewo w ul. Hipoteczna – skręt w prawo ul. Przy Muzeum Zabawek – skręt w lewo w ul. Ewangelicka – skręt w lewo w ul. Sienkiewicza – ul. Sienkiewicza –  – skręt w prawo w  ul. Duża – ul. Duża – skręt w lewo płyta Rynku – bieg do ul. Leśnej – ul. Leśna – skręt w prawo w  ul. Sienkiewicza – ul. Sienkiewicza – skręt w lewo  w  ul. Paderewskiego – ul. Paderewskiego – skręt w lewo w  ul. Solna – ul. Solna – skręt w prawo do ul. Staszica – ul. Staszica, – meta alejka parkowa przy muszli koncertowej.

 

 

Warunkiem uczestnictwa w Biegu

dla uczestników w niżej podanych kategoriach wiekowych jest:

 

Roczniki:    od 2007 i młodsi

Roczniki:    od 2006  – 2004   

Rocznik:     od 2003  – 2001   

Roczniki:    od 2000  – 1998  

 

  1.       Prawidłowe wypełnienie Formularza Rejestrowego stanowiącego załącznik nr 1 do Regulaminu – do pobrania ze strony www.um.kielce.pl lub www.siebiega.com  i złożenie go do dnia  26 września 2016r. do godz. 15.30:

lub osobiście w dniu 01.10.2016.  na 20 minut przed startem w danym  biegiem w Biurze Zawodów – Park miejski im. Stanisława Staszica w Kielcach.

  • złożenie „Oświadczenia Rodzica lub Opiekuna prawnego osoby niepełnoletniej” podpisanego przez rodzica lub prawnego opiekuna – w przypadku osób niepełnoletnich, stanowiącego załącznik nr 1 do Regulaminu
  • złożenie „Oświadczenia osoby pełnoletniej  – uczestnika Biegu” – w przypadku osób  pełnoletnich, stanowiącego załącznik nr 1 do Regulaminu,

 

Oświadczenia, o których mowa wyżej należy złożyć w Biurze Zawodów w dniu Biegu przy odbiorze numeru startowego. Biuro zawodów czynne od godz. 8.30

 

·         Regulamin Biegu

·         Zał. nr 1 –Formularz Rejestrowy oraz oświadczenia

Warunkiem uczestnictwa w Biegu OPEN jest:

  • ukończenie w dniu biegu 18 lat,
  • wypełnienie drogą elektroniczną formularza rejestracyjnego do Biegu: kliknij tutaj
  • złożenie podpisu pod oświadczeniem o starcie w zawodach na własną odpowiedzialność  (podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12.09.2001r. Dz. U. Nr  101, poz. 1095). Oświadczeniedostępne będzie w Biurze Zawodów przy odbiorze numeru   startowego.

Zgłoszenia elektroniczne przyjmowane będą do 29 września 2016r. lub do wyczerpania limitu uczestników 250 osób. W przypadku nie wyczerpania limitu uczestników  Organizator dopuszcza możliwość rejestracji w Biurze Zawodów w dniu Biegu.

·      Regulamin Biegu

Dla pierwszych trzech zwycięzców Biegu w każdej kategorii wiekowej przewidziane są medale  i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

 

UWAGA- Każdy uczestnik ma prawo startu w jednym Biegu.