II Piątka dla Bartka

A tak pisaliśmy rok temu.

To będzie wielki dzień! 25 maja odbędzie się II Piątka dla Bartka, czyli charytatywny bieg na 5 km z którego całkowity dochód przekazany zostanie małemu Bartkowi. Bartek Orzechowski, znany jest wielu biegaczom. 4 letni wiecznie uśmiechnięty młodzieniec urodził się bez lewej stopy, jakiś czas temu jego tata – Damian, postanowił zrobić coś co pomoże Bartkowi. Coś co spowoduje, że jego syn będzie biegał.

Tak powstała akcja „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”, Damian przebiegł pierwsze w życiu kilometry, później pierwszy w życiu maraton, a liczba osób biegających w koszulkach z napisem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać” rosła w ogromnym tempie. Promując akcję, wszyscy przyczyniają się do tego, że Bartek będzie biegał, do tego, że jego rodziców stać będzie na bardzo drogie protezy, które trzeba wymieniać bardzo często, gdyż Bartek rośnie jak na drożdżach. I to się powoli udaje, rok temu zorganizowana została I Piątka dla Bartka, na starcie stanęło ponad 300 osób. W tym roku jesteśmy przekonani, że startujących będzie dużo więcej, a wszystko w jednym cel, ŻEBY BARTEK MÓGŁ BIEGAĆ! Cały dochód z imprezy zostanie przekazany dla Bartka na nowe protezy.

 • II Piątka dla Bartka odbędzie się 25 maja 2014 roku, start o godzinie 10.00
 • Start i meta na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Bocznej w Kielcach.
 • zapisy na bieg odbywają się TUTAJ, na chwilę obecną wprowadzony został limit 600 uczestników
 • wysokość wpisowego jest dobrowolna (minimum 10 zł) i po dokonaniu zapisów wpłacamy je na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”
  subkonto Bank BPH S.A
  15  1060  0076  0000  3310  0018  2615
  wpłaty tytułem: 15382 – Orzechowski Bartłomiej Damian – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
  w terminie do 25 maja 2014 r.
 • aby odebrać numer startowy w biurze zawodów (czynne 25 maja w godzinach: 7:00 – 9:45) NALEŻY POSIADAĆ DOWÓD WPŁATY
 • każdy uczestnik biegu na mecie otrzymuje pamiątkowy, wyjątkowy medal
 • Głównym organizatorem biegu jest Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy SIEBIEGA

Dla osób, które nie mogą dojechać 25 maja do Kielc, przygotowana została Wirtualna Piątka dla Bartka! Pod tym adresem – http://www.endomondo.com/challenges/14633403 – uruchomiona została rywalizacja, która będzie aktywna 25 maja w godzinach 8:00 – 11.00. Uczestnicy Wirtualnej Piątki dla Bartka niestety nie otrzymują pamiątkowych medali…

II Piątka dla Bartka poprzedzona zostanie BIEGIEM SMYKA, 400 metrowym biegiem dla najmłodszych dzieciaków. Udział w biegu jest bezpłatny, limit uczestników to 100 osób. Więcej o Biegu Smyka niebawem.

więcej informacji w Regulaminie Biegu

sponsorzy_ramka_www_3