II Piątka dla Bartka – wszystko co chcesz wiedzieć

W najbliższą niedzielę odbędzie się II Piątka dla Bartka. Prawie wszystko o tym biegu wiadomo, dla kogo? Po co? i dlaczego?:) A jak mimo wszystko jeszcze nie wiadomo podstawowych rzeczy, to zapraszamy do wcześniejszych wpisów. W tym chcieliśmy się skupić na najważniejszych rzeczach o które pytacie najczęściej. Poniżej odpowiedzi, jeśli mimo wszystko nie ma tutaj odpowiedzi na wasze pytanie – piszcie: kontakt@siebiega.com odpiszemy.

 • Jaką trasą będzie prowadził bieg?
  5db_trasa

 

 • Czy można się jeszcze zapisać?
  Niestety limit uczestników (800 osób) już został wyczerpany. Na bieg główny zapisy zostały zamknięte. Przypomnijmy, że limit był zwiększany dwukrotnie, z 600 do 700 uczestników, oraz ostatecznie z 700 do 800. Limit uczestników jest uwarunkowany kwestiami organizacyjnymi, ilością medali, wody oraz „przepustowością” trasy
 • Co to jest Bieg Smyka?
  Bieg Smyka czyli 400 metrowy bieg (jedno okrążenie stadionu lekkoatletycznego) przeznaczony jest dla najmłodszych naszych pociech, które mogą w młodym wieku poczuć fantastyczną atmosferę wspólnego biegania. Bieg Smyka TO NIE JEST WYŚCIG! W Biegu Smyka nie ma nagród, nie honorujemy najszybszych i najsprawniejszych. W Biegu Smyka liczy się zabawa i wspólne bieganie. Każdy uczestnik Biegu Smyka otrzyma na mecie pamiątkowy medal oraz słodki upominek. UWAGA: Limit uczestników w Biegu Smyka to 100 smyków! Jesteśmy uzależnieni od ilości medali oraz słodkości i bardzo prosimy o wyrozumiałość w przypadku zakończenia zapisów. Każdy smyk biorący udział w biegu otrzyma prawdziwy numer startowy i tylko na jego podstawie na mecie wydany zostanie mu medal. Zapisy do Biegu Smyka odbędą się w niedzielę w biurze zawodów na stadionie lekkoatletycznym (ul. Boczna) od godziny 7.30. W momencie zapisania setnego smyka zapisy zostają zamknięte!
 • Niestety nie będę mógł pobiec. Czy można się wypisać z biegu?
  Tak, wystarczy wysłać maila na adres: kontakt@siebiega.com z taką informacją. W mailu musi być imię, nazwisko i data urodzenia. Przy okazji bardzo prosimy wszystkie osoby, które wiedzą, że nie będą mogły dotrzeć do nas w niedzielę o taką informację. Pozwoli to oczekującym i spóźnionym na zapisanie się i uczestnictwo w tej fantastycznie zapowiadającej się imprezie.
 • Jak dojechać na start?
  Start (i meta) usytuowany jest na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Bocznej w Kielcach, tuż obok hali sportowej (w której grają piłkarze ręczni Vive i siatkarze Effectora). Kielczanom polecamy spacer:), a jeśli już wybierzecie się autami to na miejscu przygotowanych jest 299 miejsc parkingowych (przed stadionem przy ul. Bocznej), 100 miejsc parkingowych – z tyłu hali sportowej. Miejsca parkingowe (70 sztuk) znajdują się także przy ulicy Szczepaniaka (zatoczka). Ewentualnie można też parkować przy Kadzielni – Aleja Legionów (zatoczka obok ogródków działkowych) – około kilometr od startu, ewentualnie przy stadionie Korony Kielce (ul. Ściegiennego 8) – około 1,5 km do startu.
 • Będą koszulki dla biegaczy? Przy zapisach byłem pytany o rozmiar koszulki, po co?
  Niestety jeszcze nie w tym roku, pole wypełniane przy zapisach nie było polem obowiązkowym i służyło nam tylko i wyłącznie w celach orientacyjnych na przyszłość. Chcieliśmy „mniej więcej” wiedzieć w jakich rozmiarach biegacie, aby w przyszłym roku zamówić odpowiednią ilość:)
  Będzie za to możliwość wylicytowania wyjątkowych, unikatowych koszulek mocy z napisem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”. Koszulki przygotowane przez głównego sponsora biegu, firmę Nessi będą do wylicytowania po zakończeniu biegu. Około godziny 11.30.
 • Jakie są nagrody dla biegaczy? Chcę to wygrać co dostanę?
  II Piątka dla Bartka to bieg charytatywny, który ma na celu pomoc młodemu człowiekowi, przyszłemu biegaczowi oraz spędzenie czasu w fajnym towarzystwie. W związku z tym nie przygotowaliśmy nagród rzeczowych (nooo prawie) za zajęcie pierwszych miejsc. Oczywiście osoby, które zajmą miejsca w pierwszej trójce (kobiety i mężczyźni) otrzymają wyjątkowe puchary i drobne upominki. Puchary będą wyjątkowe, gwarantujemy, że nigdy wcześniej i prawdopodobnie nigdy później nie do zdobycia:)
 • Czy bieg odbędzie się w czasie deszczu?
  Organizator nie przewidział deszczu w niedzielę! 🙂 A pisząc poważnie, tak – bieg odbędzie się niezależnie od warunków pogodowych. Dla biegaczy pogoda jest dobra, albo bardzo dobra. W niedzielę gwarantujemy bardzo dobrą!

 


 • Czy będzie elektroniczny pomiar czasu?
  Nie będzie. Pomiar czasu będzie metodą tradycyjną, na mecie wolontariusze będą notowali kolejność biegaczy, a w przeciągu 48 godzin po zakończeniu biegu na stronie internetowej www.siebiega.com udostępnimy oficjalne wyniki II Piątki dla Bartka. Przypominamy, że bieg ma charakter happeningu, trasa nie jest atestowana i nie wynik ani miejsce miejsce na mecie są tutaj najważniejsze. Liczymy na wyrozumiałość w tym temacie.
 • Czy będą punkty medyczne na trasie, na mecie?
  Organizatorzy przygotowali zabezpieczenie medyczne przy pomocy NZOZ ARTIMED. W pobliżu startu/mety stałe miejsce będzie miała karetka z pełnym wyposażeniem oraz profesjonalną obsadą. Na miejscu będą także przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy wolontariusze – harcerze oraz strażacy.
 • Czy na trasie będą punkty z wodą?
  Nie przewidujemy takich punktów. Każdy z uczestników który ukończy bieg otrzyma 0,5 l wody niegazowanej po przekroczeniu mety i odebraniu medalu.
 • Kiedy można odebrać numer startowy?
  Numery startowe upoważniające do startu biegu mogą odebrać osoby, które dokonały rejestracji, znajdują się na liście startowej (do sprawdzenia TUTAJ) i opłaciły wpisowe. Z potwierdzeniem wpłaty zapraszamy w sobotę (24 maja) w godzinach od 12.00 – 16.00 do Biura Zawodów znajdującego się w Punkcie Informacyjnym przed stadionem KORONY KIELCE (ul. Ściegiennego 8). Punkt informacyjny to biały kiosk obok Sklepu Kibica Korony Kielce (na przeciwko Liceum im. Stefana Żeromskiego).
  Numery startowe można odebrać także w niedzielę w godzinach 7.30 – 9.30 na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Bocznej (w pobliżu startu).
  W ZWIĄZKU Z BARDZO DUŻĄ ILOŚCIĄ ZAPISANYCH OSÓB, PROSIMY O ODBIÓR NUMERÓW W SOBOTĘ!
 • Jaki jest limit czasu na ukończenie biegu?
  Umowny limit to 60 minut, ale umowny. Nie zakończymy imprezy, nie złożymy mety dopóki jej linii nie przekroczy ostatni uczestnik. Tak jak pisaliśmy wyżej. To nie wyścig, tylko happening biegowy. Trasę można przebiec, ale można też przetruchtać, przeszurać, przemaszerować bądź przejść
 • O której będzie Bieg Smyka? O której będzie start II Piątki dla Bartka?
  Bieg Smyka wystartuje o godzinie 10.00, około 30 minut wystartuje bieg główny – II Piątka dla Bartka
  Harmonogram wydarzeń wygląda tak:
  – 7.30 – otwarcie biura zawodów (odbiór numerów startowych na II Piątkę dla Bartka i uruchomienie zapisów na Bieg Smyka)
  – 9.30 – zamknięcie biura zawodów
  – 10.00 – start Biegu Smyka (400 metrów, jedno okrążenie stadionu) – wszystkich nie uczestniczących w tym biegu prosimy o zajęcie miejsc na trybunach, bądź murawie stadionu.
  – 10.20 – rozgrzewka do biegu głównego poprowadzona przez Maćka Paciorka (www.mojaprzemiana.wordpress.com)
  – 10.35 – start II PIĄTKI DLA BARTKA
  – 11.45 – dekoracja zwycięzców
  – 11.50 – licytacja limitowanych koszulek „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać” od firmy Nessi
  – 12.00 – losowanie bardzo atrakcyjnych nagród wśród WSZYSTKICH uczestników biegu. Aby odebrać nagrodę należy być w trakcie losowania.
 • Zapisałam się na bieg, ale nigdy nie biegałam, czy przebiegnę 5 km?
  Prawdopodobnie nie. Ale tak jak pisaliśmy wyżej, można przejść, przetruchtać, przespacerować. Wynik w tym biegu nie jest ważny! Do zobaczenia na mecie!
 • Czy 5 km to dużo?
  Zależy dla kogo, dla biegacza, który ukończył maraton (bieg na 42 km) to niewiele, dla kogoś kto biega systematycznie to też nie jest dużo. Dla kogoś kto dopiero zaczyna, może być to wyzwaniem, a dla kogoś kto jest totalnym debiutantem, bądź miał długą przerwę w uprawianiu jakiegokolwiek sportu to bardzo dużo. Szczególnie debiutantom i osobom nie czującym się na siłach polecamy zachowanie zdrowego rozsądku, to nie jest wyścig, a nawet jeśli tak chcecie to traktować to prawdopodobnie tego nie wygracie:) Pierwsze miejsce w II Piątce dla Bartka na pewno zajmie osoba, która debiutantem nie jest:) Także nie ma się co spieszyć:) Radzimy pokonać te 5 km wolniutko, jak nie będziecie mieli sił spacerkiem bądź szybkim marszem. Czekamy na Was na mecie i gwarantujemy, że osoby z końca stawki dostaną takie same, jak nie większe owacje na mecie.
 • To będzie mój pierwszy start, co muszę zabrać ze sobą? 
  Na start zabieramy ze sobą UŚMIECH! To jest najważniejsze, inne rzeczy według własnego zapotrzebowania:)
 • Czy będzie się gdzie przebrać? Czy będzie gdzie zostawić rzeczy?
  Do dyspozycji biegaczy udostępnione zostały szatnie w budynku MOSiR oraz depozyt w budynku sędziowskim. Korzystanie z szatni i depozytu jest bezpłatne.
 • Nie zdążyłem wpłacić pieniędzy, czy w niedzielę będzie taka możliwość?
  Niestety nie. Organizator biegu – Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy sieBIEGA w żaden sposób nie pośredniczy w kwestii wpisowego na II Piątkę dla Bartka. Podany numer konta, jest kontem fundacji wspierającej Bartka Orzechowskiego. Tylko wpłata na to konto i zabranie ze sobą potwierdzenia gwarantuje udział w biegu głównym.
 • Szkoda, że bieg będzie w Kielcach. Mieszkam kilkaset kilometrów dalej, chętnie bym z Wami pobiegła…
  Naszym zdanie świetnie, że bieg będzie w Kielcach. TO CUDOWNE MIEJSCE! A odległość nie jest tutaj problemem. Dla osób, które nie mogą przyjechać do Kielc przygotowaliśmy Wirtualną Piątkę dla Bartka. Korzystając z popularnego serwisu Endomondo można biegać w II Piątce dla Bartka w każdym miejscu na świecie! Więcej szczegółów tutaj —-> http://www.endomondo.com/challenges/14633403Chyba już wszystko wiem…:)
  W razie jakby jeszcze coś trzeba było wyjaśnić – zapraszamy: kontakt@siebiega.comDO ZOBACZENIA W NIEDZIELĘ!

sponsorzy_ramka_www_3