Cross Run zaprasza

Góry Świętokrzyskie to dotychczas biała plama, na mapie terenowych imprez biegowych. Ten rok dużo zmienia na tej mapie. Świętokrzyski CROSS RUN to nowy cykl terenowych imprez biegowych, które odbędą się na terenie woj. świętokrzyskiego. Zaczynamy 18 kwietnia w DALESZYCACH. To urokliwa miejscowość, otoczona lasami, nieopodal Kielc. Trasa biegu poprowadzona głównie lasami, pokazuje miejsca na co dzień częściej odwiedzane przez zwierzęta niż przez ludzi. Spotkać tu można sporo zajęcy i sarenek, a i wilk się znajdzie. Poznamy tu najdziksze ostępy Daleszyckiej puszczy.

Regulamin biegów znajduje się tutaj: http://mtbcrossmaraton.pl/regulamin-bieg/

Trasa pierwszego biegu w Daleszycach dostępna tutaj: http://mtbcrossmaraton.pl/daleszyce-18-04-2015/

20 czerwca zawitamy do NOWIN. Górska-interwałowa trasa pokaże swój charakter i przekona wielu biegaczy, że chcąc biegać w górach, nie musimy jechać na południe Polski, w centrum też można. Bieg zostanie poprowadzony trasą uznaną jako jeden z najtrudniejszych maratonów MTB w Polsce, a najciekawsze jej fragmenty będą stanowiły trasę naszych biegów.

18 lipca wybierzemy się nad Nidę do PIŃCZOWA. Trasa w wakacyjnej atmosferze, nieopodal rzeki. Poprowadzona w obrębie Garbu Pińczowskiego, zaliczy trasę rowerowego wyścigu XC , który odbędzie się w dniu następnym .

8 sierpnia to Zagnańsk. Start i meta przy ruinach osiemnastowiecznej huty „JÓZEFA” w Samsonowie nieopodal najstarszego dębu imieniem Bartek. To zielony bieg, gdzie trasa w całości przebiegnie lasami pasma Kołomańskiego, wśród eterycznych , wiekowych drzew.

Do Łącznej przybędziemy 29 sierpnia. Łapiąc ostatnie oddechy wakacji , pobiegniemy w bardzo urozmaiconym terenie. Wbiegając na górę Jamno będziemy wdychać aromat łąkowych traw by na szczycie móc podziwiać przepiękne widoki . Pokonując Bukową górę, puszcza zasypie nas bukowymi orzeszkami, a przy Diabelskim Kamieniu musimy uważać, by nie wciągnęły nas złośliwe biesy, ukryte w zakamarkach skał.

Na finał naszych zmagań zapraszamy 20 września do Ciekot. Fantastyczne miejsce u podnóża Radostowej, obok Szklanego Domu – marzenia Stefana Żeromskiego. Nie będzie łatwo na trasie, bo tak ma być. To będzie godne zwieńczenie cyklu Cross Run.

Góry : Radostowa i Ameliówka wycisną z was ostatnie siły, by po przybyciu na metę odpocząć w cieniu drzew nad urokliwym jeziorkiem .