Biegniemy dla Adasia!

Już w niedzielę, tuż pod Kielcami, odbędzie się kolejna impreza, która powinna zainteresować sympatyków biegania, a zarazem ludzi dobrego serca. Tego dnia w Podzamczu koło Chęcin odbędzie się bieg charytatywny „Biegnę, żeby pomóc Adasiowi”. Uczestniczy przebiegną dystans dwóch kilometrów, a impreza ma charakter happeningu.

Adaś jest skrajnym wcześniakiem. Urodzony w stanie ciężkim, w 28 tygodniu ciąży, ważył tylko 1000g. Uzyskał 3 punkty w skali Apgar. Chłopiec przebywał na Oddziale Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka przez kilka miesięcy. Był wentylowany mechanicznie, a z powodu nasilonych bezdechów wymagał podłączenia do respiratora. Leczony sterydowo. Wynikiem niedokrwistości było kilkakrotne przetaczanie krwi. Adaś pokonał niewydolność oddechową, dysplazję oskrzelowo- płucną, zakażenie wtórne, niedokrwistość, retinopatię i bezdechy wcześniacze.

Kilkukrotnie hospitalizowany, wymagał kontroli neurologicznej, kardiologicznej, okulistycznej, laryngologicznej i audiologicznej. Przechodził intensywną i długotrwałą rehabilitację ogólnousprawniającą metodą Vojty.

U Adasia zdiagnozowano autyzm sprzężony z zaburzeniami mowy o typie afazji ruchowej. Adaś nie mówi. Potrzebuje wszechstronnej i stałej rehabilitacji wspomagającej jego opóźniony rozwój psychoruchowy, w tym szczególnie oddziaływań terapeutycznych z zakresu terapii pedagogicznej, psychologicznej, logopedycznej, neurologopedycznej oraz integracji sensorycznej.

Tylko stała i kompleksowa terapia umożliwi Adasiowi rozwój emocjonalny, społeczny, poznawczy i komunikacyjny.

Bieg rozpocznie się o godz. 10.30, zaś numery startowe będą wydawane w biurze organizatora od 9:30. Biuro będzie się znajdować przed wejściem do Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Opłata za udział w biegu (wpłacana w dniu biegu) wynosi 20 zł, a cała zebrana suma trafi na leczenie chłopca.

Organizatorem imprezy jest Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne oraz Fundacja „Nasz Maraton”.

Formularz zgłoszeniowy znajduje się tutaj: KLIKNIJ

Regulamin biegu dostępny jest pod adresem: KLIKNIJ

Wydarzenie na Facebooku: KLIKNIJ


Bieg odbędzie się w ramach „Śniadania na trawie”, czyli cyklicznej imprezy organizowanej przez RCN-T.

Poniżej harmonogram całego wydarzenia:

10.30 – Bieg charytatywny

11.30 – Start konkursu T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami

12.00 – 12.45 – Gra terenowa „Szukanie skarbów Króla Jana”

12.15 – Start konkursu na najpiękniejszy kosz piknikowy

13.30 – FINAŁ konkursu na najpiękniejszy Kosz Piknikowy

13.45 – Plener malarski

14.00 – Rozstrzygnięcie konkursu T-Mobile Pomoc Mierzona Kilometrami

14.15 – Olimpiada Barokowa: rzut podkową

15.00 – Olimpiada Barokowa: biegi w workach

15.30 – Olimpiada Barokowa: bieg samojeden

Więcej na stronie www.rcnt.pl.