Biegać MisieChce – PIĄTKA DLA BARTKA – zapisy!

12 maja 2019 – Stadion Lekkoatletyczny, Kielce ul. Leszka Drogosza

Za ogromną przyjemnością zapraszamy na najpiękniejszy bieg w Polsce – siódmą edycję PIĄTKI DLA BARTKA.

Piątka dla Bartka, to charytatywny bieg na 5 km, z którego całkowity dochód przekazany zostaje Bartkowi. Bartek to 7 letni wiecznie uśmiechnięty chłopak, który urodził się bez lewej stopy.  Siedem lat temu, rodzice Bartka – Karolina i Damian, wspólnie postanowili zrobić coś co pomoże Bartkowi. Coś co spowoduje, że Bartek będzie mógł biegać.

Tak powstała akcja „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”. Na początku było kilka kilka kilometrów, z czasem kilkanaście, półmaraton i w końcu pierwszy w życiu maraton! Wraz z kilometrami rosła również liczba osób biegających w koszulkach z napisem „Biegnę, żeby Bartek mógł biegać”. Promując akcję, wszyscy przyczyniają się do tego, że Bartek będzie biegał, do tego, że stać nas będzie na bardzo drogie protezy, które trzeba wymieniać bardzo często, gdyż Bartek rośnie jak na drożdżach. I to się udaje, jednak z wiekiem, rosną również potrzeby Bartka.

Piątka dla Bartka to wyjątkowy bieg, bieg w którym liczy się przede wszystkim obecność, zabawa, atmosfera no i sam bieg, który do tego wszystkiego jest dodatkiem… 5 kilometrowa trasa, brak pomiaru czasu, brak nagród finansowych, a mimo wszystko dla wielu jest to stały punkt w kalendarzu biegowym. Od Piątki swoją przygodę z bieganiem zaczęło wielu wspaniałych biegaczy i Ty również możesz zacząć z nami swoją przygodę.

PIĄTKA dla Bartka jest w 100% biegiem charytatywnym z którego całkowity dochód przekazywany jest Fundacji „Nasz Maraton” opiekującej się Bartkiem Orzechowskim. Środki uzyskane z organizacji biegu Piątka dla Bartka zostaną przeznaczone na protezy i rehabilitację Barka Orzechowskiego.

Ważnym elementem Piątki dla Bartka są biegi dla dzieci. Dla młodszych, od 0-7 lat, jest to dystans 400m. Dla starszych, 8-12 lat przewidziany dystans to 800m. W tym roku, aby uniknąć zamieszania z zapisami dzieci, wprowadziliśmy zapisy elektroniczne oraz symboliczną opłatę 5zł. Każde dziecko, które ukończy bieg, na mecie otrzyma pamiątkowy medal, słodki poczęstunek oraz wodę. 

ZAPISZ SIĘ NA BIEG JUŻ DZISIAJ – OGRANICZONA LICZBA MIEJSC

ZAPISY NA BIEG DLA DOROSŁYCH

ZAPISY NA BIEG DLA DZIECI

REGULAMIN BIEGU DLA DZIECI

REGULAMIN BIEGU DLA DOROSŁYCH